Olika symboler för kotakt, brev, telefon, e-post.

Yhteystiedot

Ympäristöterveys kallan

Kaikutie 11
Pl 111, 68601 Pietarsaari
puh: 050 324 5485
Sähköposti:
livsmedel@pedersore.fi
halsoskydd@pedersore.fi
veterinar@pedersore.fi

Porthin Annika, ympäristöterveydenhuollon päällikkö, annika.porthin@pedersore.fi, 050 502 2049
Palmroth Marjatta, sihteeri, marjatta.palmroth@pedersore.fi, 050 324 5485

Elintarvikevalvonta

Hjulfors Julia, terveystarkastaja, julia.hjulfors@pedersore.fi, 050 336 4561
Rönnskog Anne, terveystarkastaja, anne.ronnskog@pedersore.fi, 044 721 9014
Flink Malena, hygieenikkoeläinlääkäri, malena.flink@pedersore.fi, 050 441 8952
Söderström Gullvi, vt. hygieenikkoeläinlääkäri, gullvi.soderstrom@pedersore.fi, 050 447 1567                                                                 

Tupakan ja nikotiinivalmisteiden valvonta

Hjulfors Julia, terveystarkastaja, julia.hjulfors@pedersore.fi, 050 336 4561
Rönnskog Anne, terveystarkastaja, anne.ronnskog@pedersore.fi, 044 721 9014

Terveydensuojelu

Jankens Susanne, terveystarkastaja, susanne.jankens@pedersore.fi, 050 302 9079
Fränti Outi, terveystarkastaja, outi.franti@pedersore.fi, 050 362 3478
Skog Gunilla, näytteenottaja, gunilla.skog@pedersore.fi, 050 362 3480

Praktisoivat kunnaneläinlääkärit

Gryshko Dmytro
Vt. kunnaneläinlääkäri, Pietarsaari
Kaikutie 11
68620 Pietarsaari
050 572 8278
Eläinsaairaanhoitaja Ellen Rautamo-Snellman

Granbäck Susanne
Kunnaneläinlääkäri, Pännäinen
Jauhotie 2
68910 Pännäinen
0500 365511

Malinen Anni
Kunnaneläinlääkäri, Uusikaarlepyy
Pankkikatu 37
66900 Uusikaarlepyy
0500 337006

Savolainen Kaisa
Vt. kunnaneläinlääkäri, Pännäinen
Jauhotie 2
68910 Pännäinen
050 576 5576 (maanatai-torstai)

Valvontaeläinlääkäri (eläinsuojeluasioissa)

Puh. 050 370 8053

Eläinlääkäripäivystys*

0600 399 700

Päivystys alkaa arkisin klo 15.00 ja päättyy seuraavana arkiaamuna klo 8.00. Viikonloppupäivystys alkaa perjantaina klo 15.00 ja päättyy maanantaiaamuna klo 8.00.

* Yhteinen päivystysnumero päivystysalueella Pietarsaari, Pedersören kunta, Uusikaarlepyy, Kokkola ja Kruunupyy.