Opetus- ja varhaiskasvatuksen kanslia

Hallinnolliset toiminnat on keskitetty päivähoidon- ja opetusosaston kansliaan. Opetus- ja varhaiskasvatuksen osasto hallinnoi päivähoitoa, esikoulua, perusopetusta, koululaisten aamu- ja iltapäivätoimintaa sekä ruotsinkielistä lukiota. Kansliassa hoidetaan mm. taloutta, henkilöstöä, suunnittelua ja asianhallintaa koskevia asioita. 

Käyntiosoite: Pedersören kunnantalo, Skrufvilankatu 2, 68910 Pännäinen
Postiosoite: PL 1, 68911 Pännäinen
Puh: 06-785 0111 (vaihde)
Puh: 06-785 0253 (opetusosaston kanslia)
Puh: 06-785 0203 (päivähoidon osasto)

Toimiston aukiolo:
Maanantai 8.00-17.00, tiistai-torstai 8.00-16.00, perjantai 8.00-15.00
Kesällä (1.6-31.8) maanantai - perjantai 8.00-15.00

Opetusosasto

Sähköposti: pedersore.skolkansli@pedersore.fi

Opetusjohtaja
Rolf Sundqvist puh. 06-7850 250, rolf.sundqvist@pedersore.fi

Koulutoimenjohtaja (suomenkielinen)
Mika Järvinen puh. 06-7850 514 mika.jarvinen@pedersore.fi

Talousihteeri
Carina Hägg puh. 06-7850 254 carina.hagg@pedersore.fi

Kanslisti, opetusosasto
Nancy Thylin puh. 06-7850 253, nancy.thylin@pedersore.fi

Projektikoordinaattori
Katarina Barkar puh. 06-7850 140 katarina.barkar@pedersore.fi

Edsevön koulun kuraattori
Hanni Rättö Puh. 044 365 3963

Kuraattori
Malin Muukkonen tfn. 06-7850 296, 044-0850 296, malin.muukkonen@pedersore.fi

Kuraattori
Jennie Lassfolk tfn. 044-7557 659, jennie.lassfolk@pedersore.fi
Sursik skola

Kuraattori
Rebecca Ekman tfn. 040-7260 859, rebecca.ekman@pedersore.fi
Forsby skola, Kållby skola, Purmo skola, Sandsund skola, Sundby skola, Ytteresse skola och Östensö skola.

Kuraattori
Sonja Hanhikoski-Sacklén tfn. 040-1953 643, sonja.hanhikoski-sacklen@pedersore.fi
Bennäs skola, Bäckby skola, Edsevö skola, Lepplax skola och Överesse skola

Kuraattori
Linda Fagerudd, tfn. 044-7557 035, linda.fagerudd@pedersore.fi
Pedersöre gymnasium och Yrkesakademin.

 

Varhaiskasvatuksen osasto

Sähköposti: dagvardskansliet@pedersore.fi

Varhaiskasvatuksen päällikkö
Catarina Herrmans puh. 06-7850 201 catarina.herrmans@pedersore.fi

Kanslisti, varhaiskasvatuksen osasto
Sonja Engström puh. 06-7850 203 sonja.engstrom@pedersore.fi (maanantai-tiistai)
Margaretha Lampa puh. 06-7850 203 margaretha.lampa@pedersore.fi

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Ann-Britt Forsblom puh. 06-7850 329, 044-085 0886 ann-britt.forsblom@pedersore.fi

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Camilla Nyman puh. 06-7850 330, 044-555 7618 camilla.nyman@pedersore.fi

Varhaiskasvatuksen ohjaaja
(myöntää päivähoitopaikkoja 1-5-vuotiaille) 
Yvonne Löf puh. 06-7850 208 yvonne.lof@pedersore.fi

Alkuopetuksen/varhaiskasvatuksen ohjaaja
Yvonne Borgmästars puh. 044-755 7675 yvonne.borgmastars@pedersore.fi