Yhteystiedot

Alina Isoviita


Projektikoordinaattori

040 7576408

alina.isoviita@pedersore.fi

Anders Björk


Huoltomies

044-755 7140

Andreas Forsman


Kiinteistöisänta

0440 850966

andreas.forsman@pedersore.fi

Andreas Forsman


Huoltomies

044-756 4894

Anita Löfdahl


Kirjastonhoitaja

(06) 7850 278

anita.lofdahl@pedersore.fi

Anja Lillqvist


Ruokahuoltopäällikkö

06-785 0265

anja.lillqvist@pedersore.fi

Ann-Britt Forsblom


Varhaiskasvatuksen erityislastenopettaja

(06) 785 0329

044-085 0886

ann-britt.forsblom@pedersore.fi

Ann-Christin Källros


Lomitussihteeri

044-727 7956

ann-christin.kallros@pedersore.fi

Ann-Helen Mäkelä


(06) 785 0538

050-343 2503

ann-helen.makela@pedersore.fi

Ann-Margret Hjulfors


Nuoriso-ohjaaja

044-5850 877

ann-margret.hjulfors@pedersore.fi

Ann-Sofi Granholm


Johtava lomittaja

050-350 2989

ann-sofi.granholm@pedersore.fi

Ann-Sofi Grönhage


Päiväkodinjohtaja, päiväkoti Hoppetossan

067850 586

044 7557 045

ann-sofi.gronhage@pedersore.fi

Ann-Sofie Melin


ann-sofie.melin@pedersore.fi

Anna Snellman


Ympäristötarkastaja

044-4910155

anna.snellman@pedersore.fi

Anna-Karin Pensar


Kaavoittaja

(06) 785 0324

044-755 7619

anna-karin.pensar@pedersore.fi

Anna-Pia Södergård


Päiväkodinjohtaja Lepplax förskola/daghem

(06)7850 577

044 7557 609

anna-pia.sodergard@pedersore.fi

Anne Lind


040-7687497

anne.lind@pedersore.fi

Anne Rönnskog


Terveystarkastaja

anne.ronnskog@pedersore.fi

044 721 9014

Anne Törnqvist


Kiinteistösihteeri

(06) 785 0153

anne.tornqvist@pedersore.fi

Anne-Maj Tuomi


Kanslisti

(06) 785 0111

pedersore.kommun@pedersore.fi

Annette Roslund


Kirjastovirkailija

(06)7850 579

annette.roslund@pedersore.fi

Annika Porthin


Ympäristöterveydenhuollon päällikkö

050 502 2049

annika.porthin@pedersore.fi

Kaikutie 11

68600 Pietarsaari

Aron Bäckström


Kiinteistönhoitaja

050-3226 950

Åsa Nyberg-Sundqvist


(06) 785 0274

050-596 3411

asa.nyberg-sundqvist@pedersore.fi

Benny Gunell


Maaseutusihteeri

(06) 785 6135

044-755 7687

benny.gunell@pedersore.fi

Bernt Borgmästars


Kiinteistönhoitaja

050-5545 719

Bernt Skriko


Johtava lomittaja

044-085 0867

bernt.skriko@pedersore.fi

Britt-Helen Sundqvist


Kirjastovirkailija

(06) 7850 570

britt-helen.sundqvist@pedersore.fi

Camilla Dahllund


Palkkasihteeri

(06) 785 0118

camilla.dahllund@pedersore.fi

Camilla Nyman


Varhaiskasvatuksen erityislastenopettaja

(06) 785 0330

044-555 7618

camilla.nyman@pedersore.fi

Camilla Tarvonen


Päiväkodinjohtaja Bamse daghem

Päiväkodinjohtaja Peukaloinen päiväkoti

(06)7850 545

044 3120 669

camilla.tarvonen@pedersore.fi

Carina Hägg


Taloussuunnittelija

(06) 785 0254

carina.hagg@pedersore.fi

Carina Riska


Koulunavustaja

06-7850 291

carina.riska@pedersore.fi

Carina Ström


Kanslisti

(06) 7850 327

carina.strom@pedersore.fi

Carina Wärn


Kansliapäällikkö

(06) 785 0103

044-0422103

carina.warn@pedersore.fi

Carola Sjöblom


(06) 785 0256

044-0850256

carola.sjoblom@pedersore.fi

Catarina Herrmans


Varhaiskasvatusjohtaja

(06) 785 0201

044-585 0201

catarina.herrmans@pedersore.fi

Charlotte Sandén-Westerholm


Päiväkodinjohtaja Dressinen förskola/daghem

044-775 0220

charlotte.sanden@pedersore.fi

Christian Backlund


Rehtori

(06) 785 0527

040-056 8619

christian.backlund@pedersore.fi

Christopher Långnabba


Huoltomies

044-723 1886

Daniel Andersson


Kiinteistönhoitaja

050-562 5710

Dennis Rönngård


Projektisihteeri

044 7557670
dennis.ronngard@pedersore.fi

Dmytro Gryshko


Vt. kunnaneläinlääkäri, Pietarsaari

dmytro.gryshko@pedersore.fi

050 572 8278

Kaikutie 11

68620 Pietarsaari

Eläinlääkäripäivystys


0600 399 700

Päivystys alkaa arkisin klo 15.00 ja päättyy seuraavana arkiaamuna klo 8.00. Viikonloppupäivystys alkaa perjantaina klo 15.00 ja päättyy maanantaiaamuna klo 8.00.

Frank Hjulfors


(06) 785 0535

frank.hjulfors@pedersore.fi

Fredrik Djupsjöbacka


(06) 785 0321

044-755 7601

fredrik.djupsjobacka@pedersore.fi

Glenn Sundstedt


(06) 785 0530

050-531 6791

glenn.sundstedt@pedersore.fi

Görel Lönnbohm-Hatt


(06) 785 0155

gorel.lonnbohm-hatt@pedersore.fi

Greger Lindström


Kiinteistönhoitaja

044-585 0871

Gullan Åström


Kanslisti Sursik skola

(06) 785 0257

gullan.astrom@pedersore.fi

Gullvi Söderström


Vt. hygieenikkoeläinlääkäri

gullvi.soderstrom@pedersore.fi

050 447 1567

Gun Engström


Kirjastovirkailija

(06) 7850 279

gun.engstrom@pedersore.fi

Gun Holmström-Skrabb


Päiväkodinjohtaja Diamanten daghem

(06)785 0544

044-299 0481

gun.holmstrom-skrabb@pedersore.fi

Gun-Helen Andtfolk


Kanslisti

(06) 785 6136

gun-helen.andtfolk@pedersore.fi

Gunder Härtull


Lomitussihteeri

044 755 7731

gunder.hartull@pedersore.fi

Gunilla Skog


Näytteenottaja

gunilla.skog@pedersore.fi

050 362 3480

Gunilla West


Päiväkodinjohtaja Lappfors daghem

Päiväkodinjohtaja Sagoskogen daghem

(06) 7850 553

044-2735 850

gunilla.west@pedersore.fi

Guy Edfelt


Kiinteistönhoitaja

050-554 5718

Guy Sjö


Tietoturvavastaava

+358 50 3304851

guy.sjo@pedersore.fi

Hanna Björk


Lomituspalvelun johtaja

hanna.bjork@pedersore.fi

06-785 0160

Hanna Molander


(06) 785 0513

hanna.molander@pedersore.fi

Hans Björklund


Mestari viheralueet

050-554 5726

hans.bjorklund@pedersore.fi

Harald Lassila


Huoltomies

044-7557 684

harald.lassila@pedersore.fi

Heidi Söderström


heidi.soderstrom@pedersore.fi

Henrik Antfolk


Kiinteistönhoitaja

044-755 7668

Ida Åsvik 


Päiväkodinjohtaja, Kållby daghem/förskola

(06)7850 541

044 7557 608

ida.asvik@pedersore.fi

Jan-Erik Backa


Talous- ja kehitysjohtaja

(06) 785 0113

050-505 6113

jan-erik.backa@pedersore.fi

Jennie Lassfolk


Kurator

(06) 7850 286

044-755 7659

jennie.lassfolk@pedersore.fi

Jennie Wikström


Ympäristönsuojelusihteeri

(06) 7850 163

jennie.wikstrom@pedersore.fi

Jenny Strandén


050-344 7862

jenny.stranden@pedersore.fi

Jessica Lassfolk


Reskontranhoitaja

(06) 785 0116

jessica.lassfolk@pedersore.fi

Jessica Roos


044-085 0816

jessica.roos@pedersore.fi

Jigor Nykvist


Tvt-tukihenkilö

(06) 7850 840

+358 44 7557840

jigor.nykvist@pedersore.fi

Jimmy Sundqvist


Rakennusmies

050-536 7730

Joel Kackur


Esimies

044-7557 141

Johan Rosengård


Johtava huoltomies

044-755 7026

Johan Storbjörk


(06) 785 0519

johan.storbjork@pedersore.fi

Johan Värnström


Suunnitteluinsinööri

(06) 785 0158

050-562 5708

johan.varnstrom@pedersore.fi

Johnny Nylund


Rakennustarkastajan sijainen

06-7850 151

050-562 5703

johnny.nylund@pedersore.fi

Julia Hjulfors


Terveystarkastaja

julia.hjulfors@pedersore.fi

050 336 4561

Kaj Saviaro


Kiinteistönhoitaja

050-466 3213

Katarina Barkar


Projektikoordinaattori

(06) 7850 140

katarina.barkar@pedersore.fi

Keijo Mäkitalo


Urheilukentän hoitaja

044-567 4850

 

Kenneth Rönnskär


Kiinteistönhoitaja

044-085 0998

Kerstin Löfholm


Kanslisti

(06) 785 0327

kerstin.lofholm@pedersore.fi

Kjell Gripenberg


TJ konserniyhtiöt

050-554 5724

kjell.gripenberg@pedersore.fi

Kristoffer Nyblom


Tvt-päällikkö

kristoffer.nyblom@pedersore.fi

+358 44 9017 172

Lena Enqvist


Palkkasihteeri

(06) 785 0106

lena.enqvist@pedersore.fi

Lilian Åstrand-Blomqvist


lilian.astrand-blomqvist@pedersore.fi

Lilian Björk-Uotinen


044-364 6951

Lillemor Björkvik


Kanslisti

(06) 785 0326

lillemor.bjorkvik@pedersore.fi

Lisa Ahlvik


Erikoiskirjastonhoitaja

06-7850 298

044-7557 699

lisa.ahlvik@pedersore.fi

Lise-Lotte Vähäkangas


Kirjastovirkailija

(06) 7850 573

lise-lotte.vahakangas@pedersore.fi

Lolan Häll


Kiinteistönhoitaja

(06) 766 5168

Majlen Rajby


Kanslisti

(06) 785 0275

majlen.rajby@pedersore.fi

Malena Flink


Hygieenikkoeläinlääkari

malena.flink@pedersore.fi

050 441 8952

Malin Henricson


Tiedottaja

050 574 8799

malin.henricson@pedersore.fi

Malin Muukkonen


Kurator

(06) 785 0296

044-085 0296

malin.muukkonen@pedersore.fi

Margaretha Lampa


Varhaiskasvatuksen sihteeri

06-785 0203

margaretha.lampa@pedersore.fi

Mari-Louise Rönnqvist


Kanslisti

(06) 785 0273

pedersore.gymnasium@pedersore.fi

Mari-Louise Rönnqvist


Nuorisosihteeri

(06) - 7850283

050-5345 953

mari-louise.ronnqvist@pedersore.f

Maria Berglund


Maaseutupäällikkö

044-7557157

044 7557 159

maria.berglund@pedersore.fi

Maria Enell


Päiväkodinjohtaja Purmo förskola/daghem

067850 542 

044 3778 991

maria.enell@pedersore.fi

Maria Östberg


(06) 785 0290

maria.ostberg@pedersore.fi

Maria Snårbacka


Päiväkodinjohtaja Snäckan förskola/daghem

(06)7850 554

044 7032 251

maria.snarbacka@pedersore.fi

Maria Tokou


Hallintosihteeri

(06) 785 0104

maria.tokou@pedersore.fi

Marica Iiskola 


Kunnaneläinlääkäri, Uusikaarlepyy

marica.iiskola@pedersore.fi

0500 337 006

Pankkikatu 37

66900 Uusikaarlepyy

Marie-Louise Thylin


Tekstiiliopettaja

(06) 785 0276

050-562 2385

marie-louise.thylin@pedersore.fi

Marina Granqvist


Johtava lomittaja

(06) 785 0166

044-755 7712

marina.granqvist@pedersore.fi

Marjatta Palmroth


Sihteeri

marjatta.palmroth@pedersore.fi

050 3245 485

Martin Ahlskog


(06) 785 0255

044-7557 661

martin.ahlskog@pedersore.fi

Mats Finne


Huoltomies

050-3532 528

Mika Järvinen


Koulutoimenjohtaja, rehtori

(06) 785 0514

mika.jarvinen@pedersore.fi

Mikael Björklund


Musiikkiopettaja

(06) 785 0276

044-3512 758

mikael.bjorklund@pedersore.fi

Mimmi Östman


Kurator

050-5375 926

Monica Holmgård


(06) 785 0533

monica.holmgard@pedersore.fi

Monica Käcko


(06) 785 0516

050-595 3879

monica.kacko@pedersore.fi

Monika Asplund


(06) 785 0121

050-4094 338

monika.asplund@pedersore.fi

Monika Eklund-Laurila


06 - 7850 271

050-4349146

monika.eklund-laurila@pedersore.fi

Nancy Thylin


Osastosihteeri

(06) 785 0253

nancy.thylin@pedersore.fi

Nina Perälä Nyman


Työllistämiskoordinaattori

(06) 785 0105

044-709 5741

nina.perala-nyman@pedersore.fi

Oskar Finne


Apulaistarkastajan sijainen

06-7850 150

050-5315 711

oskar.finne@pedersore.fi

Outi Fränti


Terveystarkastaja

outi.franti@pedersore.fi

050 362 3478

Pamela Eklund


Kirjastovirkailija

(06)7850 572

pamela.eklund@pedersore.fi

Patricia Forsström


Suunnitteluinsinööri

050 0367 172

patricia.forsstrom@pedersore.fi

Patrik Sandström


Johtava huoltomies

044-755 7657

Peter Grön


Kiinteistönhoitaja

044-585 0870

Peter Hatt


Kiinteistönhoitaja

050-562 5701

Peter Sundqvist


Kiinteistöpäällikkö

(06) 785 0170

044-755 7662

peter.sundqvist@pedersore.fi

Peter Wikström


Tekninen isännöitsijä

044-755 7694

peter.wikstrom@pedersore.fi

Petra Hautakoski


vt. johtava lomittaja

050-443 6961

petra.hautakoski@pedersore.fi

Pia Boström


Vt. kansalaisopiston rehtori

(06) 785 0274

pia.bostrom@pedersore.fi

Pontus Backlund


Liikuntasihteeri

06 7850281

044-7168713

pontus.backlund@pedersore.fi

Ritva Kulla


(06) 785 0291

ritva.kulla@pedersore.fi

Roger Granqvist


Kiinteistönhoitaja

050-562 5705

Rolf Sundqvist


Opetusjohtaja

(06) 785 0250

050-514 7230

rolf.sundqvist@pedersore.fi

Sanna Särs


Maaseutusihteeri

044-7557 686

sanna.sars@pedersore.fi

Sara Sandén


Kirjastovirkailija

(06) 7850 574

sara.sanden@pedersore.fi

Sebastian Dahlman


Päiväkodinjohtaja Museigrändens förskola/daghem

(06)785 0543

044-563 2324

sebastian.dahlman@pedersore.fi

Sofia Grönhage


Henkilöstösihteeri

(06) 785 0115

044-4910 353

sofia.gronhage@pedersore.fi

Sofia Östman


(06)785 0543

sofia.ostman@pedersore.fi

Sofie Östman


Päiväkodinjohtaja Sandsund förskola/daghem

(06)7850 539 

044-5567 701

sofie.ostman@pedersore.fi

Solveig Hortans


Kirjastonjohtaja

(06) 7850 277

044-7328 311

solveig.hortans@pedersore.fi

Sonja Hanhikoski-Sacklén


Kurator (Sursik skola och Pedersöre gymnasium)

044-7557 035

 

Sonja Junttila


Johtava lomittaja

050-407 5465

sonja.junttila@pedersore.fi

Stefan Hellund


Tiemestari

(06) 785 0323

050-562 5707

stefan.hellund@pedersore.fi

Stefan Svenfors


Kunnanjohtaja

(06) 785 0101

050-512 0420

stefan.svenfors@pedersore.fi

Susanne Back


Reskontranhoitaja

(06) 785 0117

susanne.back@pedersore.fi

Susanne Granbäck


Kunnaneläinlääkäri, Pännäinen

susanne.granback@pedersore.fi

0500 365 511

Jauhotie

68910 Pännäinen

Susanne Jankens


Terveystarkastaja

susanne.jankens@pedersore.fi

050 302 9079  

Tage Back


Mittausteknikko

(06) 785 0325

050-562 5711

tage.back@pedersore.fi

Tage Östman


Kiinteistönhoitaja

050 5625 702

Thomas Lindahl


Traktorikuljettaja

050-024 0153

Tomas Skog


Käyttöpäällikkö

050-405 4139

tomas.skog@pedersore.fi

Tommy Kroksjö


Kiinteistönhoitaja

044-7557 669

Tore Jungerstam


(06) 785 0511

050-400 4234

tore.jungerstam@pedersore.fi

Tore Sjöskog


Käyttöpäällikkö

050-554 5714

tore.sjoskog@pedersore.fi

TVT-tuki


0440-850486

support@pedersore.fi

Ulf Ågholm


Kuljettaja

050-026 7202

Ulrika Ahlskog


Pääkirjanpitäjä

(06) 785 0114

ulrika.ahlskog@pedersore.fi

Ulrika Stenmark


Kulttuuripäällikkö

(06) 785 0284

050-5166 169

ulrika.stenmark@pedersore.fi

Valvontaeläinlääkäri (eläinsuojeluasioissa)


050 3708053

veterinar@pedersore.fi

Veronica Forsén


Päiväkodinjohtaja Sandskutan daghem

(06)7850 550

044 7848614

veronica.forsen@pedersore.fi

Yvonne Borgmästars


Alkuopetuksen ja varhaiskasvatuksen ohjaaja

(06) 785 0204

044-755 7675

yvonne.borgmastars@pedersore.fi

Yvonne Liljedahl-Lund


Teknisen viraston johtaja

(06) 785 0320

050-554 5725

yvonne.liljedahl-lund@pedersore.fi

Yvonne Löf


Varhaiskasvatuksen ohjaaja

(06) 785 0208

yvonne.lof@pedersore.fi