Kunnanvaltuusto 1.6.2017-31.5.2021

Pöytäkirjat ja esityslistat 2018

Pöytäkirjat 2017

Kunnanvaltuuston seuraava kokous pidetään 15. lokakuuta  2018.

Pedersören kunnanvaltuuston yhteensä 35 paikasta Ruotsalaisella kansanpuolueella RKP:llä on 22 paikkaa, Kristillisdemokraattisella puolueella KD:llä 10 paikkaa ja Suomen sosiaalidemokraattisella puolueella SDP:llä 3 paikkaa.

Johanna Holmäng
Kunnanvaltuuston puheenjohtaja Johanna Holmäng (RKP)

Kunnanvaltuuston ensimmäinen varapuheenjohtaja on Tore Stenmark (RKP)
Kunnanvaltuuston toinen varapuheenjohtaja on Roger Pettersson (KD)

 

Kunnanvaltuuston jäsenet:

Backlund, Christian (SFP)
puh. 0400 568 619
christian.backlund@pedersore.fi

Berger, Helena (SFP)
puh. 044 365 1873

Borgmästars Yvonne (SFP)
puh. 0400 290 083
yvonne.borgmastars@pedersore.fi

Dahlin, Christian (SFP)
puh. 050 593 9185
christian.dahlin@multi.fi

Ekman, Stephan (SFP)
tfn 050 382 9244

Finne, Benita (KD)
puh. 050 345 2824
benita.finne@multi.fi

Forsblom, Greger (SFP)
puh. 0500 368 852
greger.forsblom@pedersore.fi

Granholm, Erica(KD)
puh. 050 356 9345
ericagranholm90@hotmail.com

Hjulfors, Bernhard (SFP)
puh. 0400 911 554
bernhard.hjulfors@gmail.com

Holmäng, Johanna (SFP)
puh. 050 337 7093
johanna.holmang@pedersore.fi

Häggblom, Carola (SFP)
puh. 040 762 1027
carola.haggblom@multi.fi

Häggman, Göran
(KD)
puh. 050 516 7375
goran.haggman@hotmail.com

Häggman, Roger (SFP)
puh. 0500 254 437
roger.haggman@multi.fi

Häll, Tarja (SFP)
puh. 0400 966 755
tarja.hall@eekab.fi

Kock, Viktor (SDP)
puh. 050 543 2469
viktorkock@yahoo.com

Källman, Carl-Johan (SDP)
puh. 040 507 9875
carl-johan.kallman@autostore.fi

Lasén, Joakim (SFP)
puh. 050 531 0762
joakim.lasen@hotmail.com

Lillqvist, Anja (SFP)
puh. 050 505 9519
anja.lillqvist@gmail.com

Lindfors, Ralf (KD)
puh. 050 518 2866
ralf.lindfors@multi.fi

Löv, Jonas (SFP)
puh. 050 586 3947
jonas.lov@agrolink.fi

Mattsson, Annika (SFP)
puh. 050 331 7640
annika_mattsson82@hotmail.com

Nylund, Tommy (KD)
puh. 0500 755 608
tommy.nylund1@gmail.com

Pettersson, David (KD)
puh. 050 563 2719
david.pettersson@multi.fi

Pettersson, Roger (KD)
puh. 050 343 5781
rogeruspetri@gmail.com

Roslund-Nordling, Camilla (SFP)
puh. 050 370 0526
camilla.roslund@multi.fi

Sandbacka, Markus (SFP)
puh. 050 531 0320
markus.sandbacka@gmail.com

Sjöskog, Niclas(SFP)
puh. 040 551 0087
niclas.sjoskog@agrolink.fi

Snellman, Bernt (KD)
puh. 040 830 8890
bernt.snellman@multi.fi

Sten, Christine (SFP)
christine.sten@gmail.com

Stenmark, Tore (SFP)
puh. 050 518 0349
tore.stenmark@gmail.com

Storbacka, Håkan (SFP)
puh. 044 594 7845
hakan.storbacka@gmail.com

Vik-Hästbacka, Carita (SFP)
puh. 050 536 5770
carita@essma.fi

Wiklund, Senja (KD)
puh. 050 305 0107
senjamard@hotmail.com

Östman, Ronny (KD)
puh. 0400 436 217
ronny.ostman@outlook.com

Överfors, Johanna (SDP)
puh. 050 322 9604
johanna.overfors@gmail.com