Kommunfullmäktige 1.6.2017-31.5.2021

Protokoll 2017

Protokoll 2016

Kommunfullmäktiges nästa sammanträde hålls den 13 november 2017

Av Pedersöre kommunfullmäktiges sammanlagt 35 platser har Svenska folkpartiet (SFP) 22 platser, Kristdemokraterna (KD) 10 platser och Socialdemokraterna (SDP) 3 platser.

Kommunfullmäktiges ordförande är Johanna Holmäng (SFP)
Kommunfullmäktiges I vice ordförande är Tore Stenmark (SFP)
Kommunfullmäktiges II vice ordförande är Roger Pettersson (KD)

 

Kommunfullmäktiges medlemmar:

Backlund, Christian (SFP)
tfn 0400 568 619
christian.backlund@pedersore.fi

Berger, Helena (SFP)
tfn 044 365 1873

Borgmästars Yvonne (SFP)
tfn 0400 290 083
yvonne.borgmastars@pedersore.fi

Dahlin, Christian (SFP)
tfn 050 593 9185
christian.dahlin@multi.fi

Ekman, Stephan (SFP)
tfn 050 382 9244

Finne, Benita (KD)
tfn 050 345 2824
benita.finne@multi.fi

Forsblom, Greger (SFP)
tfn 0500 368 852
greger.forsblom@pedersore.fi

Granholm, Erica(KD)
tfn 050 356 9345
ericagranholm90@hotmail.com

Hjulfors, Bernhard (SFP)
tfn 0400 911 554
bernhard.hjulfors@gmail.com

Holmäng, Johanna (SFP)
tfn 050 337 7093
johanna.holmang@pedersore.fi

Häggblom, Carola (SFP)
tfn 040 762 1027
carola.haggblom@multi.fi

Häggman, Göran
(KD)
tfn 050 516 7375
goran.haggman@hotmail.com

Häggman, Roger (SFP)
tfn 0500 254 437
roger.haggman@multi.fi

Häll, Tarja (SFP)
tfn 0400 966 755
tarja.hall@eekab.fi

Kock, Viktor (SDP)
tfn 050 543 2469
viktorkock@yahoo.com

Källman, Carl-Johan (SDP)
tfn 040 507 9875
carl-johan.kallman@autostore.fi

Lasén, Joakim (SFP)
tfn 050 531 0762
joakim.lasen@hotmail.com

Lillqvist, Anja (SFP)
tfn 050 505 9519
anja.lillqvist@gmail.com

Lindfors, Ralf (KD)
tfn 050 518 2866
ralf.lindfors@multi.fi

Löv, Jonas (SFP)
tfn 050 586 3947
jonas.lov@agrolink.fi

Mattsson, Annika (SFP)
tfn 050 331 7640
annika_mattsson82@hotmail.com

Nylund, Tommy (KD)
tfn 0500 755 608
tommy.nylund1@gmail.com

Pettersson, David (KD)
tfn 050 563 2719
david.pettersson@multi.fi

Pettersson, Roger (KD)
tfn 050 343 5781
rogeruspetri@gmail.com

Roslund-Nordling, Camilla (SFP)
tfn 050 370 0526
camilla.roslund@multi.fi

Sandbacka, Markus (SFP)
tfn 050 531 0320
markus.sandbacka@gmail.com

Sjöskog, Niclas(SFP)
tfn 040 551 0087
niclas.sjoskog@agrolink.fi

Snellman, Bernt (KD)
tfn 040 830 8890
bernt.snellman@multi.fi

Sten, Christine (SFP)
christine.sten@gmail.com

Stenmark, Tore (SFP)
tfn 050 518 0349
tore.stenmark@gmail.com

Storbacka, Håkan (SFP)
tfn 044 594 7845
hakan.storbacka@gmail.com

Vik-Hästbacka, Carita (SFP)
tfn 050 536 5770
carita@essma.fi

Wiklund, Senja (KD)
tfn 050 305 0107
senjamard@hotmail.com

Östman, Ronny (KD)
tfn 0400 436 217
ronny.ostman@outlook.com

Överfors, Johanna (SDP)
tfn 050 322 9604
johanna.overfors@gmail.com