Tekniska verket

 

Tekniska avdelningen


Postadress: Pedersöre kommun, PB 1, 68911 BENNÄS

Besöksadress: Skrufvilagatan 2, Bennäs

Felanmälningar: kommunaltekniska störningar och vägunderhåll görs till tekniska@pedersore.fi


 

Vill du komma på personligt besök? Ta kontakt med personalen på förhand och boka tid! 

Liljedahl-Lund Yvonne 
chef för tekniska verket
tel. 06-7850 320, 050-5545 725
yvonne.liljedahl-lund@pedersore.fi
Sundqvist Peter 
fastighetschef
tel. 06-7850 170, 044-7557 662
peter.sundqvist@pedersore.fi
   
Djupsjöbacka Fredrik
projektingenjör
tel. 06-7850 321, 044-7557 601 
fredrik.djupsjobacka@pedersore.fi
Hellund Stefan 
vägmästare
tel. 06-7850 323, 050-5625 707
stefan.hellund@pedersore.fi
   
Forsström Patricia
planeringsingenjör
tel. 06-7850 319
patricia.forsstrom@pedersore.fi
Pensar Anna-Karin 
planläggare
tel. 044-7557 619 
anna-karin.pensar@pedersore.fi
   
Back Tage 
mätningstekniker
tel. 06-7850 325, 050-5625 711
tage.back@pedersore.fi
Värnström Johan 
planeringsingenjör
tel. 06-7850 158, 050-5625 708
johan.varnstrom@pedersore.fi
   
Sundqvist-Pellinen Sonja 
miljövårdssekreterare
tel. 06-7850 163, 050-3260736
sonja.sundqvist-pellinen@pedersore.fi         
Björklund Hans
mästare för yttre områden
tel. 050-5545726
hans.bjorklund@pedersore.fi
   
Björkvik Lillemor 
kanslist (tomter, arrenden)
tel. 06-7850 326
lillemor.bjorkvik@pedersore.fi
Jennie Wikström
miljöinspektör
tel. 050-3260 736
jennie.wikstrom@pedersore.fi
   
Löfholm Kerstin
kanslist (miljövård, vägar)
tel. 06-7850 327
kerstin.lofholm@pedersore.fi
 

                                                                                                                     

Maskindepån


Lagervägen 4, 68910 Bennäs

tel. 06-7850 328


 

Lindahl Thomas
traktorförare
tel. 050-0240 153                 
Ågholm Ulf
chaufför
tel. 050-0267 202                      
   
Kjellman Mikael
arb.ledare/snickare
tel. 050-3219 238
Långnabba Christopher
serviceman
tel. 044-7231886
   
Lill Maria
snickare
tel. 050-3561 057
Sundqvist Jimmy
snickare
tel. 050-5367 730

                                                                                                                   


Fastighetsskötarnas jourtel. 044-0850 887