Yhteystiedot


Kunnan puhelinvaihde

(06) 785 0111

pedersore.kommun@pedersore.fi

respons@pedersore.fi

kirjaamo@pedersore.fi

 

Malin Henricson, tiedottaja

(06) 785 0109 / 050 574 8799

malin.henricson@pedersore.fi

Yhteystiedot


Kunnan vaihde

(06) 785 0111

pedersore.kommun@pedersore.fi

 

Yvonne Liljedahl-Lund, teknisen viraston johtaja

(06) 785 0320 / 050 665 6725

yvonne.liljedahl-lund@pedersore.fi

Yhteystiedot


Kunnan vaihde

(06) 785 0111

pedersore.kommun@pedersore.fi

 

Rolf Sundqvist, opetusjohtaja

(06) 785 0250 / 050 514 7230

rolf.sundqvist@pedersore.fi

 

Catarina Herrmans, varhaiskasvatusjohtaja

(06) 785 0201 / 044 585 0201

catarina.herrmans@pedersore.fi

 

Yhteystiedot


Kunnan vaihde

(06) 785 0111

pedersore.kommun@pedersore.fi

 

Ulrika Stenmark, kulttuuripäällikkö
(06) 785 0284 / 050 516 6169
ulrika.stenmark@pedersore.fi

Kulttuuritalo Ax
(06) 785 0280
Jauhotie 1
68910 Pännäinen

Yhteystiedot


Kunnan vaihde

(06) 785 0111

pedersore.kommun@pedersore.fi

 

Jan-Erik Backa, talous- ja kehitysjohtaja

(06) 785 0113 / 050 505 6113

jan-erik.backa@pedersore.fi

 

Jenny Sundkvist, maaseutupäällikkö

(06) 785 0157 / 044 7557 157

jenny.sundkvist@pedersore.fi

 

Hanna Björk, lomituspalvelujohtaja

(06) 785 0160

hanna.bjork@pedersore.fi

Yhteystiedot


Kunnan vaihde

(06) 785 0111

pedersore.kommun@pedersore.fi

 

Svenfors Stefan, kunnanjohtaja

(06) 785 0101 / 050 512 0420

stefan.svenfors@pedersore.fi

 

Carina Wärn, kansliapäällikkö

(06) 785 0103 / 044 0422 103

carina.warn@pedersore.fi 

Yrittäminen

Kunta pyrkii kannustamaan yrittäjyyteen ja auttamaan sekä kunnassa toimivia että kuntaan sijoittumista pohtivia yrityksiä. Kunta auttaa yrittäjiä mm. tarjoamalla liike- ja teollisuustontteja sekä toimitiloja.

Seudun yritysrekisteri

Pietarsaaren seudun yhteinen yritys- ja palveluhakemistosta löytyy Pietarsaaren seudun yritysten perustiedot. Hakemistosta löytyy myös yritysten tarjoamat tuotteet ja palvelut erillisessä palveluhakemistossa sekä yritysten tilastotietoja. Näkyvyys yritys- ja palveluhakemistossa on maksutonta.

Jos sinulla on kysymyksiä tai jos yrityksesi puuttuu rekisteristä, ole yhteydessä: info(a)concordia.jakobstad.fi.

Yritysneuvonta

Kehittämisyhtiö Concordia tukee elinkeinoelämää ja tarjoaa palveluita alueen yrityksille ja kunnille. Concordian tarjoaa neuvontaa ja kehittämispalveluita aloitteleville ja toimintaansa kehittäville yrittäjille.

Concorisan kohderyhmänä ovat yritykset, jotka haluavat käynnistää tai kehittää toimintaansa. Käänny Concordian puoleen jos olet aikeissa perustaa oman yrityksen tai jos haluat kehittää yrityksesi tuotteita ja palveluita!